Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Zhong Mr. Zhong
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-0755-81781055 Email:kevin@hongfadoor.com
Home > Produkte > Aksesorët e derës > Motor me shpejtësi të lartë të derës dhe kutinë e kontrollit
Shërbimi Online
Zhong

Mr. Zhong

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Motor me shpejtësi të lartë të derës dhe kutinë e kontrollit

Kategoritë e produkteve të Motor me shpejtësi të lartë të derës dhe kutinë e kontrollit , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Motor me shpejtësi të lartë të derës dhe kutinë e kontrollit , furnizuesit Motor me shpejtësi të lartë / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Motor me servo motor me shpejtësi të lartë R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Motor me shpejtësi të lartë të derës dhe kutinë e kontrollit furnizuesit

Kompania jonë ka SEW Motor gjerman, Japan Mitsubishi Controller. Markë ynë Hofic servo motor dhe kontrollues. Markë kineze e famshme SEJ motor dhe kontrollues Holip.

Rreth gjermanisht SEW Motor dhe Japan Mitsubishi Controller: Është e lehtë të gjesh motorin ideal të energjisë për aplikimin tuaj në SEW. Seria ka një dizajn të përshtatshëm në rangun e tij për klasat e efikasitetit të zbatueshme globalisht. Zgjidhni fuqinë dhe frekuencën brenda këtij dizajni motorik dhe tashmë keni marrë kujdesin e kritereve më të rëndësishme të përzgjedhjes. Gjithë opsionet e tjera të motorit janë sigurisht të disponueshme pavarësisht nga klasa e efikasitetit. Një koncept frenimi gjithëpërfshirës dhe encoders të integruar me kosto optimale plotësojnë gamën motorike. Koncepti gjithëpërfshirës i frenimit dhe kombinimet dmth. Deri në tre madhësi të ndryshme të frenave për madhësinë e motorit, të paraqitura në rangun: Enkoduesit e integruar me kosto të integruar të integruar në motor. Motors për klasa të efikasitetit IE1 në IE4.Kompania e kompaktit kursen hapësirë ​​dhe kosto. Dëshmi e së ardhmes, edhe në lidhje me mbrojtjen e mjedisit (standardet). Zvogëlimi i kostove operative gjatë përdorimit të motorëve me efikasitet energjetik; motorët tanë efikas të energjisë janë në përputhje me klasat e efikasitetit.

Rreth servo Sistemi i Kontrollit të Sistemit të Doors me shpejtësi të lartë: Sistemi i kontrollit të servo mbrapa është i përshtatshëm për shpejtësi të lartë dhe për përdorim të lartë të portës së butë dhe të vështirë. I gjithë sistemi është në një paketë të vogël dhe të lehta, ka çift rrotullues të lartë dhe shpejtësi të lartë operimi, zhurmë më të ulët, besueshmëri të lartë, kthesa të butë dhe të butë operativ, është e përshtatshme për shpejtësi të lartë dhe mjedis të përdorimit. Perde e rrotullimit mund të kontrollohet me anë të tërheqjes, butonit të shtypjes, Bluetooth, radarit të terrenit, sensorëve të terrenit magnetik. Shpejtësia e operimit: 1M / s; Gjerësia e operimit: <16 ㎡; Koha operative e përditshme:> 2000 herë; Tensioni i vlerësuar: 220v; Prodhimi i vlerësuar: 0.75 KW / 1.5KW.

Sistemi mund të operohet nëpërmjet: 1) kutisë së kontrollit; 2) kontrollin elektronik; 3) funksionimin e vazhdueshëm automatik; 4) ndalimi emergjent; 5) kuti operimi me një anë; 6) vonesa kohore; 7) radarë tokësorë dhe / ose sensorë magnetikë. Ju lutemi referojuni Terminalit të instalimeve për lidhje të përjetshme.

Sistemi ka siguresë / siguresa tela mbyllje kaloni për mbrojtjen e energjisë trefazore, siguresave / tel sigurisë për mbrojtjen e qark operativ, dhe relays ndijimit të temperaturës për mbrojtjen e motorit.

Kontrolluesi i goditjeve përdor encoder absolute vlerë. Lidhni encoderin dhe reducerin e vlerës absolute me anë të boshtit të enkoduesit, dhe rregulloni krahët në reducer, sesa futni prizën e aviacionit në enën e prizës.

Vidhosja në rritje për kutinë e kontrollit duhet të inspektojë rregullisht për të parandaluar që vidat të jenë të liruara dhe të bien. Kontrolloni kabllot e brendshme dhe të jashtme. Kontrolloni dhe ndryshoni vajin për redaktorin në baza të rregullta.

Saktësia: Përdorimi i sistemit Kontroll servo të plotë të mbyllur dhe dizajn i dyfishtë. Kjo është për të siguruar jetëgjatësi të gjatë dhe për të parandaluar tejkalimin gjatë operimit.

Stabiliteti: Sistemi përdor konceptin e integruar të projektimit, në mënyrë që të thjeshtojë instalimet e brendshme dhe të parandalojë çdo funksion të shkaktuar nga lidhjet e kabllove dhe terminaleve.

Shpejtësi e lartë: shpejtësia maksimale e motorit është 2500 rpm; shpejtësia maksimale e derës maksimale është 2 m / s.

Smooth: Sistemi i servo-çift rrotullues mund të rregullojë automatikisht çiftimin në ngarkesë dhe mënyra e saj e kurbës së shpejtësisë shkon më pak me rregullimin e shpejtësisë për të siguruar një funksionim të qetë.

Rreth motorit SEJ dhe kontrollorit Holip: Motorët trefazorë asinkronë me frenë magnetike kanë përdorime të gjera, Ai është i përshtatshëm për punë të ndryshme kryesore mekanike dhe makinë ndihmëse, dhe përdoret gjithashtu për ndërprerjen e shpejtë dhe pozicionimin e duhur. Koha e frenimit brenda 0,2 sekondës. Motor elektrik shtohet ndriçuesi elektromagnetik i rrymës së drejtpërdrejtë të serisë DZM nga motorët elektrik të serisë bazë (seri Y). Klasa e mbrojtjes së pjesës së motorrit elektrik është IP44, pjesa e mbrojtësit është IP23. Po të jetë e zbatueshme për mjedisin e keq mund të bëjë edhe pjesën e ndaluesit në IP44, por konsumatori duhet të paraqesë një kërkesë të veçantë gjatë porosisë, prodhuesi mund të hartojë një prodhim ekskluzivisht. Diagrami i strukturës së tij është figura 1 dhe 2, figura 1 është struktura me lirim të dorës. Figura 2 është struktura pa lirimin e dorës. Parimi operativ BE, pasi të jetë për të bërë spiralin e vonesës (6) për të lidhur furnizimin me rrymë të drejtpërdrejtë, për shkak të funksionit të forcës elektromagnetike, elektromagnetit (7) tërheqin bishtin e gagut (5) dhe ngjeshni pranverën (24), largoni diskun (2) nga sipërfaqja e fërkimit të bitit (5) dhe mburojës (26) ( motori elektrik mund të veprojë menjëherë normalisht.) Kur furnizimi me energji elektrike shkëputet pas, elektromagnet (7) humbet forcën elektromagnetike, pranvera (24) liron bishtin e gagut (5) dhe shtrëngon fort për të ndaluar diskun (2) funksion, të ndaluar (boshtin motorik) shpejt, të bëjë dyqan elektrike motor kthehet për të lëvizur, për herë të dytë lidh furnizimit me energji do të përsërisë veprimin e përmendur më lart.

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim