Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Zhong Mr. Zhong
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-0755-81781055 Email:kevin@hongfadoor.com
Home > Produkte > Porta me shpejtësi të lartë > Porta fleksibile > Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
 • Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
 • Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
 • Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
 • Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate
 • Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate

Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate

  Çmimi i njësisë: USD 1500 - 2000 / Set/Sets
  Lloji i pageses: L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
  Min. urdhër: 1 Set/Sets
  Koha e dërgimit: 10 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: HF-J701

Material: Aluminum Alloy

Style: Modern

Open Style: Automatic

Thickness of door leaf: 50mm

Infilling Material: Fire Proof Board, Foam

Color: Grey

Certification: SGS, ISO9001, CE

Surface Finishing: Finished

Special Function: Security

Position: Exterior

Panel Thickness: 40mm

Opening Style: Rolling

Opening Speed: 0.8m/s-1.8m/s

Motor: Servo Motor (220v ; 50/60hz)

Additional Info

paketim: pako druri rast

prodhimtari: 300sets

markë: HONGFA

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Guangdong

Aftësia e Furnizimit: 30sets/month

certifikatë: CE; SGS; ISO9001;TUV

Kodi HS: 73083000

port: Shenzhen Port,Guangzhou Port

përshkrim i produktit

Pluhuri me shpejtësi të lartë Lifting Rolling Flexible Gate


Porta fleksibile e ngritjes është një derë fleksibël e perdes, brenda dhe jashtë dy perde, perde të përdorura midis trarëve të aluminit të lidhur me një lëvizje vertikalisht të lëvizshme; trarët e kulmit kanë nivele jo në të njëjtën vijë të drejtë dhe bimët e mëdha të hangarëve në veçanti janë të zbatueshme . Instalimi fleksibël i derës së ashensorit nuk merr hapësirë ​​të brendshme në vrimë brenda. Kur lëvizja e parë për të hapur derën, dhe përfundimisht mbivendosur mbi vrimë. Aktivizoni shiritin e perdes së ngjarjes së parë dhe pastaj bini poshtë derisa të jetë plotësisht i mbyllur.


flexible gate


--Karakteristikat kryesore:
Madhësia e darkës, e fortë dhe e qëndrueshme, e kursimit të energjisë, rezistencës ndaj ngarkesës së erës, funksionimit të besueshëm.


- Fushëveprimi Zbatimi:
Dera super e madhe është projektuar posaçërisht për aeroshet, bankën e të akuzuarve, industrinë e çelikut, industrinë minerare, peshkimin dhe industritë e tjera të veçanta me mjedis të ashpër si lagështirë, pluhur, mjedis me temperaturë të lartë ose të ulët e kështu me radhë.


- Ka disa detaje rreth portës fleksibël të ashensorit:

Technical data  Performance
Opening and Closing speed:
0.2-0.3 m/s
aximum size :
 50 m X 40 m
Wind load:
 0.7 kN/m2
Protection form:
 IP 65.
Power supply:
3-phase 380 V 50 Hz
Control voltage:
24 V DC
Motor ratings:
3.0 KW, 4.5 KW, 5.5 KW
Temperature Range:
-35 ℃~70 ℃
Resistance to light:
6-8( 8 denotes the highest value in the scale).
Fire rating: 
Self-extinguishing.
Resistance to UV-rays, mildew, corrosion, to ensure that the curtain 10 years without fading


- Udhëzim teknik:


1. Dimensionet e trupit: W60 X H40 (M) ose më shumë se
2. Shpejtësia: Hapja / mbyllja (M / S) 0.3-0.6 / 0.3-0.6
3. Trashësia e perdes së derës (mm): Shtresë e dyfishtë 0.8
4. Dritarja transparente: Opsionale
5. Udhëzues hekurudhor: çeliku seksion 15mmH
6. Sistemi i kontrollit: Sistemi i kontrollit të konvertimit të frekuencës
7. Sistemi i mbrojtjes: Sistemi i mbrojtjes kundër rënies Sistemi i vetë-kontrollit të dështimit


flexible door

flexible gate


- Pjesët e tjera:


 • Mbrojtja me mbrojtje të lirë nga rëniet aksidentale të derës, aktivizohet duke ajrosur secilin hapje dhe mbyllje dhe gjithashtu mbyllin derën në pozitë të mbyllur.
 • Motori është i pajisur me një lëshim të frenave të drejtuar nga ana e dorës dhe një bosht shtesë që del për operim emergjent nëpërmjet një fiksime.
 • Kur mbyllet dera, pesha e tij totale shpërndahet midis pikave të fiksimit. Distanca ndërmjet pikave të fiksimit është rreth 1000mm. vetë fleta e derës nuk peshon më shumë se 40 deri në 80 kg për gjerësi të njehsorit, por, duke pasur parasysh ngarkesën shtesë që mund të rezultojë në rast të përplasjes.
 • Ngarkesa e erës transferohet në shinat udhëzuese vertikale nga pjesët e aluminit horizontal të fletës së derës. Pëlhura poliestër e veshur plotësisht me vinyl parandalon seksionet e ndërmjetme nga flopping ose gjarpërues.
 • Rollers udhëzues pa lubrifikim, të cilat udhëtojnë në binarët udhëzues, janë dhënë në secilin fund të seksioneve të fletëve të derës. Rripin e ngritjes është plagë mbi një daulle rrip për të ngritur pjesën e poshtme. Tamburi i rripit është montuar ngarkesa totale në ndërtesë duhet të llogaritet në 1.5 KN / m.

flexible door


- Ngarkesës në ndërtesë me derë të hapur

Ngarkesa e fletës së derës, nëse transferohet në skajet e kutisë së makinës derisa hapet dera. Në këtë situatë pesha e kutisë së makinës mbështetet vetëm nga pikat e mbetura të fiksimit.


- Siguria operative

Përveç pajisjeve të sigurisë të ofruara si tipare standarde, ndarjet e palosshme mund të pajisen me sensorë të veçantë të ndikimit në buzën e poshtme të derës, si dhe detektorë lëvizjeje që ndalojnë derën zbritëse. Sensori i ndikimit është një tipar standard kur një derë e impulsit, radios, lakut të induksionit ose sensorit të lëvizjes është zgjedhur. Një qelizë fotoelektrike e disponueshme si një aksesor opsional ndalon derën kur dikush hyn në zonën e tij.


flexible door4

flexible door2hongfa

Certifikatat tona

 certificate

Paketimi dhe logjistika

packingFAQ

Nëse jeni të interesuar në produktet tona, ju lutem kontaktoni me mirësi.


Contact Information
Kategoritë e Produktit : Porta me shpejtësi të lartë > Porta fleksibile

Email tek ky furnizues
 • Mr. Zhong
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim