Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Zhong Mr. Zhong
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-0755-81781055 Email:kevin@hongfadoor.com
Home > Produkte > Porta me shpejtësi të lartë > Dera e shpejtë e magazinimit të ftohtë > Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
 • Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
 • Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
 • Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door
 • Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door

Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door

  Çmimi i njësisë: USD 1500 - 800 / Set/Sets
  Lloji i pageses: L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
  Min. urdhër: 1 Set/Sets
  Koha e dërgimit: 10 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: HF-J315

Material: Stainless Steel

Type: Rolling

Open Style: Rolling

Opening Type: Power Driven

Special Function: Soundproof

Color: Silver

Certification: TUV, ISO9001, CE

Position: Industrial

Surface Finishing: Finished

Name: Chemical Plant Automatic PVC Door

Door Frame: Stainless Steel, Aluminum, Galvanize Steel

Curtain Color: Red , Orange , Yellow , Green , Blue , Black , Gray ,transparent

Additional Info

paketim: Paketimi i kutive kompakte

prodhimtari: 500 sets per month

markë: Hongfa

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500 sets per month

certifikatë: ISO9001, CE,SGS, TUV

Kodi HS: 7308300000

port: Shenzhen,Guangzhou

përshkrim i produktit

Industriale Automatike PVC Freezer Zipper Shutter Door


Dera e shpejtë e magazinimit të ftohtë të perdes së butë ka një dizajn të thjeshtë dhe është projektuar me një pajisje antifriz të ngrohjes për të siguruar funksionimin e qetë dhe efikas të produktit në një mjedis pune me temperaturë të ulët. Struktura përfshin funksionin e funksionimit të shërimit të shmangies së përplasjes. Kur trupi i derës ndikohet aksidentalisht, ai devijon nga pista dhe automatikisht riparon pozicionin e kthimit gjatë procesit të ngjitjes. Kjo strukturë jo vetëm që lehtëson funksionimin e sigurt dhe të qetë të trupit të derës, por gjithashtu vepron më shumë se 150.000 herë në vit pa dështim. Shtrihet jeta e produktit duke ulur kostot e zëvendësimit dhe mirëmbajtjes së komponentëve.


cold storage door


Dera e tillë e shpejtë është projektuar posaçërisht për frigorifer, dhomë të ftohtë ose dhomë të freskët. Është bërë nga 30
mm të trasha izoluar termike, perde sanduiç, dhe me të gjitha pajisjet e ngrohjes për të shmangur të ngrira. Kështu mund të punojë mirë në temperaturë të ulët si -25 º C. Mund të zvogëlojë transmetimin termik me hapje dhe mbyllje të shpejtë, dhe perde derë të izoluar termikisht. Për secilën derë, kjo mund të ndihmojë konsumatorët të kursejnë energji për së paku 8000 dollarë çdo vit, sesa dyert rrëshqitëse të dhomës së ftohtë tradicionale me shpejtësi normale .


Pajisjet e ngrohjes janë të përfshira në të dy anët e kolonës. Dizajni strukturor i këtij produkti karakterizohet nga një operacion pa probleme deri në 150.000 herë në vit. Ajo ka praktikën më të lartë dhe koston më të ulët të mirëmbajtjes.


Clod Storage DoorDetajet e produktit:


Technical   classification
Technical Parameters
Heating antifreeze  device
The design and application of the heating mechanism avoids the freezing of the guide rail caused by the heat exchange caused by the frequent operation of the door body, further ensuring stable operation and working efficiency of the door body in a low temperature environment. At the same time, it is possible to install and remove the box equipment according to the needs, and doublely guarantee the working performance of the product in a low temperature environment.
Collision recovery structure
In the event of an accidental impact, the curtain can be derailed and automatically reset during the ascent, without manual repair and control unit resetting.
Opening speed   Opening speed 0.6-2.5M/S, and can be set
Closing speed
Closing speed 0.6-1.2m/S, and can be set
Curtain
High-strength environmentally-friendly polyester fiber material is added with tear-resistant fabric in the middle. The overall thickness of blue and full-soft curtain is not less than 1mm. The tensile strength is high and the wear resistance is good. There is no friction between the curtains to generate static electricity to attract dust. Fill the insulation material. Applicable temperature: -30~+70°C.
track
The track is made of stainless steel and galvanized paint, and the surface is spray-coated to prevent rust.
Door component insulation protection
The control box and other components must meet IP54 and above, and meet the national electrical safety standards, even in harsh environments can be waterproof and dustproof.
Drive System
The professional industrial door HOFIC motor system consists of: high-speed motor for fast door, power supply 220V, power 0.75kw/750 rev / S, carrying large load S4 type. Loss of electric brake system; reducer; manual release mechanism; fault manual device, etc., motor constant torque output:

1, the overload capacity is strong, in some high-frequency occasions, the switch can work more than 2000 times a day.
2.The high resolution resolution of the 2,2000 lines and the fast response of the motor effectively avoid the problem of cumulative errors.
3. The manual release mechanism can be released during a fault or power failure, and the door is manually opened or closed to have an ideal position.high speed rolling door


Cold Storage Door


Dera e shpejtë e përplasjes me perde të buta ka një strukturë të thjeshtë të strukturës, e cila është e dobishme për funksionimin e qëndrueshëm,

zvogëlon frekuencën e riparimit dhe zëvendësimit të pjesëve të mbajtura, përmirëson në mënyrë efektive qëndrueshmërinë dhe jetëgjatësinë e pajisjeve dhe perdja mund të shuhet në rast të një goditjeje aksidentale dhe gjatë ngritjes Rivendosja automatike nuk ka nevojë të riparojë dhe të rivendosë manualisht i tërë procesi.


cold storage doorCold Storage Door
cold storage door

Rreth sistemit të kontrollit:


Duke përdorur një servo të dedikuar (HOFIC), bërthama është një çip DSP dhe sistemi merr sinjale dhe makineritë shtesë të enkoduesve në pjesën e pasme të motorit.
Sinjali i kalimit të pozicionit në shtëpi përdoret për të vendosur lartësinë e hapjes së derës:
--1 Sistemi tregon funksionin e kodit të defektit përmes tubit LED;
--2 Mbrojtja e drejtuesit: kur linja e motorrit është e lidhur gabimisht, kontrolluesi raporton një gabim direkt dhe derën nuk lëviz;
- Unaza e rrotullimit, unaza e pozicionit, unaza e shpejtësisë dhe tre unazat janë plotësisht të mbyllura;
--4 I aftë për funksionin e frenimit, pa kutinë e frenave elektromagnetike, motori mund të ndalet në pozicionin e pritur, në mënyrë që trupi i derës të ndalojë në pozicionin kufi
Kur nuk është e keqe;certificates

packing and logistics

Production

Photobank 14


FAQ


Q1. Sa punëtorë në fabrikë?

A: Ne kemi më shumë se 50 punëtorë.
Q2. Çfarë është kapaciteti mujor?
A: Kapaciteti ynë është 100set në muaj.
Q3. Çfarë është standardi i cilësisë materiale?
A: Dyert tona mund të kalojnë ce, SGS, iso9001.
Q4. Madhësia e derës me shpejtësi të lartë mund të konsumatorizohet?
A: Po, vetëm na dërgoni madhësinë që preferoni.
Q5. Mund të kem një mostër për kontrollin e cilësisë?
A: Po, ne mund të japim mostër.
Q6. Cila është sasia minimale për çdo porosi?
A: Normalisht 1set, por ne gjithashtu mbështesim një sasi të vogël nëse mund të pranoni një çmim më të lartë.
Q7. Cila është koha e prodhimit?
A: Zakonisht është 7 ditë, varësisht nga sa urdhra para jush.
Q8. Cila është afati i pagesës?
A: Afati ynë i pagesës është T / T dhe L / C në shikim.
Q9. Si e garanton cilësinë?

A: Prodhimet tona janë të garantuara për një vit dhe çdo çështje cilësore gjatë kësaj periudhe është pa pagesë. Natyrisht, norma e mirëmbajtjes është më pak se 1%.


Nëse keni ndonjë problem, ju lutemi të kontaktoni me mirësi.


contact information


Kategoritë e Produktit : Porta me shpejtësi të lartë > Dera e shpejtë e magazinimit të ftohtë

Email tek ky furnizues
 • Mr. Zhong
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim