Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Zhong Mr. Zhong
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-0755-81781055 Email:kevin@hongfadoor.com
Home > Produkte > Dyer me rrokullisje > Dyer alumini me rul > Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
 • Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
 • Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
 • Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë
 • Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë

Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë

  Çmimi i njësisë: USD 1000 - 1500 / Set/Sets
  Lloji i pageses: L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
  Min. urdhër: 1 Set/Sets
  Koha e dërgimit: 10 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: HF-J357

Material: Aluminum Alloy

Style: Modern

Open Style: Sliding

Thickness of door leaf: 50mm

Infilling Material: Fire Proof Board, Foam

Color: Grey

Certification: SGS, ISO9001, CE

Surface Finishing: Finished

Special Function: Security

Position: Exterior

Panel Thickness: 40mm

Opening Style: Rolling

Opening Speed: 0.8m/s-1.8m/s

Motor: Servo Motor (220v ; 50/60hz)

Additional Info

paketim: pako druri rast

prodhimtari: 300sets

markë: HONGFA

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Guangdong

Aftësia e Furnizimit: 30sets/month

certifikatë: CE; SGS; ISO9001;TUV

Kodi HS: 73083000

port: Shenzhen Port,Guangzhou Port

përshkrim i produktit

Alumini elektrik Aliazh Metal me shpejtësi të lartë derë


Dera e thjeshtë e vështirë e përcakton mbrojtjen e mjedisit, kursimin e energjisë, nënshkrimin, efikasitetin e lartë, rezistencën ndaj erës, qëndrueshmërinë, anti-vjedhje në një. Dera e re metalike e derës industriale me ndarje me shpejtësi të lartë, dera miraton dizajn unik të izolimit të nxehtësisë, duke shfaqur efektin e mirë të ruajtjes së nxehtësisë, trupin e derës së dritës, forcën e lartë dhe shpejtësinë e shpejtë. Me këtë lloj derës, sa herë që dera hapet dhe mbyllet, konsumi i energjisë i ndërmarrjes mund të ruhet me rreth 80%.

high speed door-


Karakteristikat kryesore:
Me shpejtësi të lartë, automatike, siguri, ruajtje të nxehtësisë, të qëndrueshme.

Fushëveprimi i Aplikimit:

Dera industriale përdoret për kalimin në natyrë.
roller shutter window6

Të dhënat teknike:


Item Description
Mateiral Aluminum Alloy Profile(PU Sandwich optional) & Transparent PVC Section
Thickness of Material Double-layer Aluminum profile 0.8mm ~ 2.5mm 
Thickness of Panel 40mm ~ 70mm
Foam Density  50kg / m3
Speed  Open / Close to max : 2.5 / 0.7 m/s
Wind Resistance Beaufort scale 12 (35 m / s)
Color: White / Grey / Sliver / Blue / Red / Customer-tailor
Noise Level: < 60dB
Lifting way 90°Vertical Lift / Turbo Type / Ellipse Type
Max Dimension 5000*7500 MM
Heat preservation  1.5W/(m2•K) 
Drive System Brake Motor or Servo Motor
SEW / ABB Brake Motor, 220V 50HZ / 380V 50HZ, 0.75Kw, 1.1Kw,1.5Kw,2.2Kw
Control System Inverter Type or Servo Type
Service Life > 10 Years
Safety  1) Photocell Sensor
 2) Airbag Installed at Door Edge Bottom (BUTTERFLY Pressure Wave Sensor)


shutter door1


Paneli i ngjyrave të ndryshme për ju që të zgjidhniRoller Shutter56


Dera përdoret gjerësisht në impiantet industriale në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara, lehtë për t'u përdorur, i lehtë për t'u përdorur, i besueshëm dhe i bukur në dukje. Produkti është shumë i besueshëm, praktik, i lehtë për t'u përdorur dhe kosto të ulët të mirëmbajtjes, dhe siguron një garanci të plotë vjetore pas instalimit. Sistemi i kontrollit përdor chipin e ri DSP në fushën e kontrollit industrial si thelbin, duke siguruar që në aplikim ka më shumë se 150,000 veprime pa defekte në vit.


1) Sistemi i kontrollit

Dera e lehtë e shpejtë e shpejtë përdor sistemin e veçantë të kontrollit, miraton kuti të posaçme servo të kontrollit, dyfazor 220-trefazor 380V-fuqi 0.75-1.5-2.2KW, kutia e kontrollit me çelësin kryesor të kontrollit të fuqisë, butonin e ndalimit emergjent, kontrolloni manualisht butonat lart e poshtë. Kontroll i saktë i lartësisë së hapjes së derës.


shutter door 511


2) Sistemi i motorit

Sistemi i motorit e miraton një sistem motorik të posaçëm: dy faza 220V-trefazor 380V-fuqi 0.75-1.5-2.2KW, encoder markë e mirënjohur; mekanizëm emergjent hapjes manual;

 • 1. Bëni funksionet e rojeve të sigurisë (të tilla si rrezet infra të kuqe) në më të mirën dhe shpejt të tërhiqen.
 • 2. Kapacitete të forta mbingarkesë. Në disa raste me frekuencë të lartë, kaloni mund të punojë më shumë se një mijë herë në ditë, të cilat mund të realizojnë konvertimin automatik të funksionit të dorës dhe të sigurojnë funksionimin e sigurt të derës së shpejtë. Kabineti i kontrollit vendoset në punëtori dhe butoni i ngritjes duhet të sigurohet në pjesën e jashtme të derës së shpejtë. Lehtë për të huajt për të hyrë.


Roller Shutter 1

radar-sensor-automatic-door

3) Sistemi i sigurisë


 • 1. Mbrojtja e sigurisë nga rrezatimi sy elektrike: Ka dy palë sy radio në të dy anët e kornizës së derës. Kur ka pengesa nën derën e shpejtë, trupi i derës mbetet i hapur; kur trupi i derës zbret, ka një objekt që kalon, trupi i derës do të hapet në pozicionin e hapur dhe qasja është më poshtë. Zvarritja e kohës pastaj ulet. Një pajisje e jashtme infra të kuqe mund të përdoret për të kontrolluar kthimin e shpejtë të derës. Shpejtësia e fryrjes mund të vendoset lehtësisht duke modifikuar parametrat. Është gjithashtu e mundur të përcaktohet përkufizimi i funksionit të pajisjes infra të kuqe duke modifikuar parametrat. Për shembull, kur infra të kuqe preket, nëse është një fryrje e njëkohshme ose një funksion afatgjatë jo-lëviz, parametrat mund të përcaktohen duke modifikuar parametrat.

 • 2. Mbrojtja e sigurisë së poshtme: Kur trupi i derës po bie, sepse objekti është në zonën e verbër të mbrojtjes së sigurisë infrakuqe, kur trupi i derës është i shtypur nën pengesë, trupi i derës shpejt ngrihet lart, duke mbrojtur në mënyrë efektive objektin ose këmbësorin më poshtë, duke shmangur aksidentin.


hard fast door

Installation


4) Rezistenca ndaj erës
Rezistenca e erës është 32 m / s (niveli kombëtar i rezistencës së erës 12).

5) Performanca e nënshkrimit
Vula e hekurit udhëzues, vulë e mesme e panelit të derës, vulë e sipërme e trupit të derës, vulën e poshtme të trupit të derës, vula të shumta sigurojnë mbylljen e ajrit dhe izolimin brenda dhe jashtë derës.


roller shutter window3

roller shutter window13

detail

dock shelter32

roller shutter9


Nëse jeni të interesuar në produktet tona, ju lutem kontaktoni me mirësi.


Contact Information


Certifikatat tona

 certificatePaketimi dhe logjistika

packing

Photobank 14

FAQ
Kategoritë e Produktit : Dyer me rrokullisje > Dyer alumini me rul

Email tek ky furnizues
 • Mr. Zhong
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim